Novinky

Téměř každý týden se v médiích objeví článek či příspěvek o perspektivnosti oboru ICT či studiu informatiky. Odkazy na ně najdete na této stráce, abyste se mohli přesvědčit, že stojí zato zkusit IT. Najdete tu i odkazy na články o ženách v ICT, které se objevují zcela výjimečně (jako ženy v IT), či zajímavosti související s oborem ICT. Pokud najdete zajímavý článek, podělte se s ostatní a pošlete na něj odkaz.

Časopis Forbes: Technický talent zajistí ženám vysoké platy
Forbes.com, 3. května 2010
Řebříček 10 nejlépe placených povolání pro ženy, který v květnu zveřejnil časopis Forbes, ukazuje, že čtyři z nich jsou v oboru informačních technologií. 4. nejlépe placenou profesí je manažerka počítačových informačních systémů (Computer and information systems manager), na 5. příčce je profese softwarová inženýrka (Computer software engineer), na 7. místě jsou programátorky, 9. místo patří vědkyním a systémovým analytičkám. Žebříček u jednotlivých profesí ukazuje, jaký je poměr platů mužů a žen.

European e-Skills Week logoEvropský týden IT dovedností 2010
Dum zahranicních služeb, 23. února 2010
Evropský týden IT dovedností 2010 - „European e-Skills Week 2010“ je kampaň iniciovaná Evropskou komisí/Generálním ředitelstvím pro podniky a průmysl. Je zaměřena na podporu zdokonalování IT dovedností u široké veřejnosti a na zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v IT oborech. Akce bude probíhat od konce tohoto roku a vyvrcholí během prvního březnového týdne 1. 3. - 5. 3. 2010.  Důvodem kampaně jsou neustále rostoucí nároky na počítačovou gramotnost a IT dovednosti, které jsou v současné době nezbytným předpokladem pro většinu kvalifikovaných pracovních míst. 

Moving Beyond the Boys' Club - Trust your Gut
ComputerWeekly.com, February 22, 2010
The successful women in IT I interviewed for Beyond the Boys' Club: Strategies for Achieving Career Success as a Woman Working in a Male Dominated Field were without exception, sharp, analytical, and well-respected in their fields. They were also women who were comfortable using their intuition, in spite of the resistance that comes from working in fields which seemingly value "cold hard facts". The truth is, smart men also use their instincts, but going "with your gut" sounds more masculine and "credible" than "trusting your intuition".

Female IT professionals should spread the word on their exciting careers
Computing.co.uk, February 18, 2010
Something that never ceases to amaze me is how some very successful female tech professionals are still surprisingly low-key about the inspiration they can provide to others. For example, the IT boss at a law firm once told me that there is no difference between development needs for women in men in the IT workplace and another famously said that women “don’t need to carry a spanner to be successful in the world of technology.”

Blacks, Latinos and women lose ground at Silicon Valley tech companies
Oakland Tribune, February 13, 2010
The unique diversity of Silicon Valley is not reflected in the region's tech workplaces — and the disparity is only growing worse. Hispanics and blacks made up a smaller share of the valley's computer workers in 2008 than they did in 2000, a Mercury News review of federal data shows, even as their share grew across the nation. Women in computer-related occupations saw declines around the country, but they are an even smaller proportion of the workforce here.

Successes of women in IT to be celebrated
Womenintechnology.co.uk, February 9, 2010
Women in IT are to be celebrated on the second annual Ada Lovelace day, which is due to take place on March 24th. The event is an international day of blogging which calls on people to write about a woman in the technology sector that they admire.

Olga Girstlová: v IT jsem už nevidela další možnost rozvoje svého podnikání
ITbiz 11. února 2010
Zhruba pred pul rokem uzavrela spolecnost JVS Group CZ smlouvu se spolecností Arca Capital Bohemia a manželi Olgou a Valentinem Girstlovými o prevzetí jejich obchodních podílu ve spolecnosti GiTy. V rozhovoru pro ITbiz Olgya Girstlová hovorí o pocátcích podnikání, prodeji GiTy a o tom, které oblasti cinnosti se nyní venuje.

Proc je v IT málo žen?
ITbiz 20. ledna 2010
Zárodek ženské nelibosti zacíná již na základní škole, ci gymnáziu. Dnešní deti se i pred výukou výpocetní techniky setkaly s pocítaci a internetem. Již od doby, kdy se naucí císt a psát, mají založené emailové schránky a ICQ úcty.

2009 | 2008 | 2007